Program MĚŘIČ light

DOMEK s měřičem_SIMPLE_small

Program slouží jako základní čítač impulsů ze zvoleného sériového portu počítače RS232. Načítané stavy impulsů poté násobí konstantou měřidla. Zobrazuje okamžité hodnoty a vlastní stav v jednotce měřidla. Program ukládá hodnoty stavů měřičů každou minutu do CSV souboru. Hodnoty jsou odděleny středníkem, tak aby je bylo možné importovat do tabulkového procesoru např: MS Exel nebo OpenOffice.

zapojeni_COM  Jak připojit měřidla?

 Meric_light aplikace

Program se neinstaluje, pouze se nahraje do adresáře, kde bude mít i právo zápisu. Program do svého adresáře ukládá soubor *.dat ve kterém je poslední nastavení a stavy počítadel. Po prvním spuštění se použijí výchozí hodnoty nastavení, které je možné upravit. upravení se provádí kliknutím na nápis nebo symbol.

Meric_light

Nápisy umožňující změny textů/hodnot:

Meric_light_zmeny

Provedení změny textu/hodnoty:

 Meric_light_zmena

Zdrojové kódy je možné zpracovávat programem Borland Delphi 7 Personal, od společnosti Borland Software Corporation, který je dostupný zdarma na http://www.slunecnice.cz/sw/delphi/ . Neměl by být problém kódy zpracovávat i ve verzích Borland Delphi 5, 6 a 7 v různých edicích.

Stažení programu: 2013-03-27_Meric_Light

Stažení zdrojového kódu: 2013-03-27_Meric_Light_source

 

Licence:

================================================================
Program „Měřič Light“ je publikován jako freeware. Můžete jej používat k nekomerčním účelům, ale vždy k účelům legálním ve schodě s dobrými mravy. Program se nesmí stát předmětem prodeje nebo součástí předmětu prodeje. To znamená, že vždy musí být vždy poskytován zdarma. Program byl psán „srdcem“ a nikoliv profesionálním programátorem, proto autor neručí za škody spojené s jeho užíváním.
================================================================
Zdrojový kód/kódy programu „Měřič Light“ je publikován jako svobodný a otevřený. Můžete ho používat k nekomerčním účelům, ale vždy k účelům legálním ve schodě s dobrými mravy. V případě, že bude kód/kódy programu upraven a přeložen nebo jen opětovně přeložen, musí být vždy odstraněny přímé autorské informace původního autora. Původní autor nesmí být v novém programu či kódu programu zapřen a informace o něm nesmí být znepřístupněna uživateli, ale už není autorem.
================================================================
 http://www.namytine.cz/mereni/pripojeni-meridel-k-seriovemu-portu-pocitace/